Menu

Referat 2025

16. januar 2026 kl. 13:04
  1. Valg af dirigent. Bestyrelsens valg Michael Jensen valgt.
  2. Formandens beretning starter med status. 268 medlemmer og 22 støttemedlemmer. 6-60+ år m/k. Nogenlunde samme medlemstal som i ’23.
  3. Kassereren fremlægger regnskab for 2024 til generalforsamlingens godkendelse. Bemærkninger: Storskærmsarrangementet har givet overskud på ca. 194.000 kr. Fordelt ud på flere poster.
    1. Spm: Aftale med Rema, forlænges evt., men først i efteråret
    2. Spm: Forventer man flere trænere? Vores seniortrænere har været udgiftsfri, de får fremadrettet lidt mere
    3. Spm: Arven er ikke længere låst, men der er punkter i testamentet, vi skal forholde os til.
  4. Kassereren fremlægger budget for 2025 til generalforsamlingens godkendelse.
  5. Uddeling af Per Nygaards mindepokal samt udnævnelse af æresmedlem.
    1. Damesenior
    2. Ole Petersen. Det plejer at være tidligere formænd, der bliver æresmedlemmer. Han er nok den mand, der har flest kampe på Kongeengen af alle overhovedet. Han er en kæmpe del af NIF, dømmer alle vores ungdomskampe, og har altid været et meget kendt ansigt i klubben. Michael modtager prisen for Ole. Dengang Michael var 5 og startede til fodbold var Ole her også. Har givet René sit første røde kort :D
  6. Valg til bestyrelsen: Henrik, Manse og Julie modtager alle genvalg. Alle valgt. Suppleanter Bent og Christian også valgt.
  7. Valg af revisor, bestyrelsen foreslår at fortsætte med Damgaard revision ApS. Genvalgt.

Dirigenten afblæser generalforsamlingen.

 

Referent: Julie Jensen

Luk